Glosator on Facebook

O firmie

Misja firmy

Tłumaczenia to nasza pasja. To nie tylko działalność, której miarą jest zysk. Sukces mierzymy zadowoleniem naszego Klienta. Nagroda w postaci telefonu lub emaila z podziękowaniami za fachowe i sprawne tłumaczenie to więcej, niż kilka dodatkowych cyfr na koncie bankowym.

Na rynku tłumaczeniowym pojawiliśmy się w 2003 roku. Na przestrzeni 15 lat obserwujemy ten rynek, który stawia coraz wyższe poprzeczki. Poprzez ciągłe doskonalenie merytoryczne i sprzętowe staramy się dostosować do zmieniających się wymagań ze strony Klientów. Podobnie sprawa ma się z tłumaczami  – są jak wino: im starsi, tym lepsi.

Co robimy?

Robimy wszystko by być rzetelni i terminowi, a przy tym sprawni czasowo i elastyczni cenowo. Słuchamy swoich Klientów, doradzamy im w wyborze najbardziej optymalnych rozwiązań, klarownie i rzeczowo przedstawiamy kosztorysy robót.

Zawsze wychodzimy z założenia, że jasno ustalane zasady procentują zadowoleniem obu stron. Naszym zadaniem jest zidentyfikowanie potrzeb Klienta, wykonanie zleconej pracy i usunięcie się na drugi plan. Profesjonalne tłumaczenia, niezależnie od tego czy pisemne czy ustne, kierują się zasadami dyplomacji i taktu, zachowania poufności i tajemnicy handlowej.

Czego nigdy nie robiliśmy i nie zamierzamy robić?

Nie podejmujemy się tłumaczeń, o których żadne z nas lub naszego zespołu nie ma pojęcia. Nie ma nic gorszego niż korekta niefortunnych przekładów. Wolimy zrezygnować, bądź nawet skierować zlecenie do konkurencji, aniżeli psuć swoje dobre imię i reputację. Nie obiecujemy, że wykonamy 100 stron na kolejny dzień, kiedy nasi kluczowi tłumacze są akurat na urlopie.

Zdajemy sobie sprawę, że każdy język to zbiór określonych wyrazów o określonym kontekście znaczeniowym. W myśl tej zasady, nie wychodzimy przed szereg, jeżeli nikt nas o to nie prosi. Nie koloryzujemy, nie dodajemy, nie pomijamy, nie windujemy w górę statystyk. Z aktów prawnych nie robimy poematów, a beletrystyki nie odzieramy z właściwego jej bogactwa epitetów.

Kilkadziesiąt firm z kraju i zagranicy zaufało naszym prostym, acz transparentnym zasadom. Zapraszamy i Państwa do dołączenia do tego grona.

Zawsze do usług,

Tomasz Stelmach

Zaufali nam