Glosator on Facebook

Hiszpański coraz bardziej popularny w Polsce!

Język hiszpański jest coraz bardziej modny. Okazuje się, że już nie niemiecki, rosyjski czy francuski są najczęściej wybieranym przez Polaków drugim językiem obcym, a właśnie język hiszpański! Coraz więcej Polaków uczy się i chce znać język hiszpański. Powody, które zachęcają to jego egzotyka, a także względy finansowe, bowiem hiszpański pozwala zarobić i to wcale nie mało. Jak wynika z danych Sedlak&Sedlak aż 4,2 tys. zł miesięcznie!

warwicksu.com

Nauka hiszpańskiego nie jest taka straszna. W porównaniu do innych języków, hiszpański wypada naprawdę dobrze, jako język nie sprawiający zbyt wielu trudności. Język ten sam w sobie jest niesamowicie przyjemny i pięknie brzmiący.

Hiszpański z gotowaniem, czyli moda na latynoskie rytmy!

W Europie liczba uczących się wzrosła w ostatnich latach prawie dwukrotnie i nadal rośnie, w Polsce natomiast jest to najbardziej dynamiczny wzrost ze wszystkich języków obcych. Według danych ESKK dzisiaj hiszpańskiego chce uczyć się około 6% kursantów. Powoduje to, iż język ten plasuje się na piątym miejscu jeśli chodzi o popularność, tuż za angielskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim. Trend jaki daje się ostatnimi czasy zauważyć to również nowe, ciekawsze metody nauki hiszpańskiego. Polacy nie wybierają już tylko tradycyjne kursy odbywające się dwa razy w tygodniu. Coraz częściej uczymy się hiszpańskiego na kursach za granicą. Najtańsze kursy (i najczęściej wybierane przez Polaków) są w samej Hiszpanii, ale kuszą także lekcje hiszpańskiego w Meksyku, Boliwii czy Argentynie. Zajęcia najczęściej mają postać kursów intensywnych – nawet do 30 godzin tygodniowo. Hiszpania kojarzy nam się głównie z ognistym temperamentem i takie też są same kursy. Oferty są naprawdę ciekawe i musicie przyznać, iż brzmią zachęcająco: „hiszpański z gotowaniem”, „hiszpański z tańcem” i wiele innych podczas, których łączy się przyjemne z pożytecznym – poznaje się kulturę, kuchnię, zwyczaje jednocześnie przyswajając nowe zwroty i zasady gramatyki.

W czym tkwi fenomen języka hiszpańskiego?

Język hiszpański przede wszystkim pięknie brzmi w uszach Słowian i nie tylko! Kojarzy się z melodyjnymi piosenkami hiszpańskimi czy telenowelami brazylijskimi. Dla nas, Polaków jest językiem łatwym do nauki: proste zasady czytania, łatwa gramatyka. Od roku 2006 Hiszpania otworzyła dla Polaków swoje granice jeśli chodzi o rynek pracy. To także skłoniło nas do przyjrzenia się temu językowi i decyzji o podjęciu nauki. Ponadto hiszpański stał się tak bardzo atrakcyjny i tak często wybierany ze względu na to, kto i gdzie się nim posługuje, a co za tym idzie jaki prestiż niesie ze sobą. Siłę hiszpańskiego można dostrzec nie tylko w Europie, najwyraźniej obrazuje to sytuacja w Stanach Zjednoczonych.

Język hiszpański w liczbach:

– jeden z oficjalnych języków w takich organizacjach jak: ONZ, Unia Europejska czy Unia Afrykańska

– ponad 400 milionów ludzi na całym świcie mówi nim jako językiem ojczystym,

– jest obecnie drugim po angielskim językiem najczęściej używanym w komunikacji międzynarodowej,

– ponad 30 milionów osób, dla których hiszpański jest językiem ojczystym mieszka w krajach, gdzie nie jest on językiem urzędowym.

– szacuje się, że w ciągu 20-25 lat będzie nim mówiło więcej osób niż w języku angielskim

Źródło: rp.pl

 

Zaufali nam